Archiwa kategorii: Konkurs ČMMJ

XVIII Międzynarodowy Konkurs Posokowców o nagrodę ČMMJ

W drugiej połowie sierpnia w Czechach, w pobliżu Pilzna odbył się XVIII Międzynarodowy Konkurs Posokowców o nagrodę przechodnią Czesko – Morawskiego Związku Myśliwych (CMMJ).
Jest to najważniejszy, u naszych sąsiadów z Czech i Moraw, sprawdzian użytkowości posokowców na naturalnych postrzałkach. Odbywa się on, co dwa lata, startują w nim najlepsze użytkowo czeskie posokowce. Czytaj dalej

Konkurs o Nagrodę Przechodnią Czesko Morawskiego Klubu Hodowców Posokowców

W dniach 15-18 października w Czeskich Karkonoszach odbył się XVII Konkurs dla posokowców o Nagrodę Przechodnią Czesko Morawskiego Klubu Hodowców Posokowców.
Wzięła w nim udział delegacja z naszego klubu.
W skład delegacji weszli; Skarbnik Zarządu – Jerzy Sokół, sędzia pracy – Wojciech Galwas, no i najważniejsza osoba – Paweł Jasiak z posokowcem bawarskim BORIK Jeleni Gaj.
W całym konkursie startowało 7 psów; 5 z Czech , 1 Słowak i 1 Polak. Jest to najbardziej prestiżowy konkurs organizowany przez czeski klub co 2 lata. W założeniu był to konkurs na naturalnych postrzałkach, przeprowadzony w tym roku na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Czytaj dalej