Zapisy na klubowe szczenięta na rok 2019

Zapraszamy wszystkich etycznych i ambitnych myśliwych mających świadomość potrzeb współczesnego łowiectwa, którego jednym z elementów jest konieczność skutecznego poszukiwania postrzałków. Ważnym czynnikiem efektywnej pracy na tropie rannej zwierzyny jest odpowiednio wyszkolony pies myśliwski, posiadający najwyższe predyspozycje fizyczne, psychiczne i zdrowotne.

W naszym klubie trafiają do hodowli tylko wyselekcjonowane psy, które spełniają bardzo wygórowane kryteria użytkowe i zdrowotne. Mioty w Klubie Posokowca ISHV planowane są zgodnie z zapotrzebowaniem, w celu uniknięcia wydawania szczeniąt w niepowołane, czy przypadkowe ręce. Nasze psy charakteryzują się stabilną psychiką, ponadprzeciętną pasją, wydajnością fizyczną, mocną budową ciała. Szczenięta odchowywane są w warunkach odpowiadających łowisku w którym mają pracować.  Tym różnimy się od hodowli komercyjnych w których celem jest ilość, a nie jakość psów. Szczenięta posokowca wymagają odpowiedzialnego i profesjonalnego prowadzenia przez właściwie przygotowanych przewodników. W odniesieniu do posokowców, nie polecamy popularnego obecnie korzystania z usług osób zarobkowo układających psy myśliwskie. Szkolenie posokowca to przede wszystkim szkolenie przewodnika i pomaganie mu w zdobywaniu umiejętności czytania własnego psa. Budowanie relacji z młodym psem będzie kluczowe w pracy na naturalnym tropie. Szkolenie na tropie sztucznym , czy pod konkurs to dopiero początki pracy z psem. Zachęcamy do udziału w naszych warsztatach również tych, którzy  dopiero noszą się z zamiarem nabycia psa tropiącego. Szkolenie posokowca jest długim i mozolnym procesem, a ilość możliwych do popełnienia w jego trakcie błędów duża. Dzięki warsztatom wiele z tych błędów nie zostanie popełnionych, a satysfakcja z należycie pracującego posokowca będzie ogromna. Pies i przewodnik muszą nauczyć się siebie nawzajem w procesie szkolenia, co jest niezbędne dla późniejszej trudnej pracy w naturalnym łowisku. Umiejętność czytania własnego psa przez przewodnika i obustronne zaufanie są koniecznymi elementami nie tylko owocnej pracy na otoku ale także podczas gonu i stanowienia postrzałka. Znajomości i przyjaźnie zawarte podczas warsztatów umożliwiają stałe korzystanie z praktycznej wiedzy instruktorów podczas dalszej pracy w naturalnym łowisku, sprzyjają zdobywaniu szerszej wiedzy i wymianie doświadczeń.

Jeśli chcą Państwo kolejne lata poświęcić wspaniałej i wysoce etycznej łowieckiej przygodzie, zgłoście się po psa do Klubu Posokowca przy PZŁ – członka ISHV.

Zapisy na szczenięta na rok 2019 pod adresem mailowym:

schrammargaret@gmail.com

Małgorzata Schram – Doradca Hodowlany.