PREZENTACJA SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTU DO POSZUKIWANIA POSTRZAŁKÓW

 

W trakcie zjazdu członków Klubu Posokowców PZŁ, 22 kwietnia 2023r. w Bożejowie,  odbyła się prezentacja specjalistycznego sprzętu do pracy na tropie. Prezentację i specjalną ofertę dla członków naszego klubu przygotował zaprzyjaźniony sklep „SZÓSTAK” z Wielunia.

 

Na początku przedstawiono nam najnowsze propozycje firmy Swedteam przeznaczone dla przewodników posokowców, które dopiero wchodzą na rynek.

Swedtaem uwzględniając uwagi i wskazówki przewodników i podkładaczy psów zaprojektował nowoczesne, bezpieczne i bardzo funkcjonalne ubrania. Jednym z nowatorskich rozwiązań jest odpinana wkładka do spodni, wykonana z materiału „antyprzecięciowego” i chroniąca całe nogi aż powyżej bioder. W zależności od rodzaju poszukiwanej zwierzyny i zagrożeń jakich można się spodziewać, wkładka może być zakładana lub zdejmowana. Jak wszyscy wiemy, zupełnie inne wymagania co do używanego stroju, są w pracy na tropie zwierzyny czarnej (często w rzepaku, kukurydzy, trzcinach, itp.), a inne na tropie zwierzyny płowej, szczególnie w upalne dni.

Oferta, którą nam przedstawiono jest bardzo atrakcyjna cenowo. Dla członków klubu, przy zamówieniu zbiorczym, z wyszytym logo Klubu Posokowców PZŁ, komplet ma kosztować ok 50% ceny rynkowej (wstępna wycena przedstawia się na poziomie 2250zł). Oczywiście, każdy będzie mógł dobrać rozmiar do swoich wymiarów.

Zainteresowane osoby proszę o przysyłanie do mnie na maila: maciekbosco@tlen.pl  informacji o chęci nabycia kompletu.

W drugiej części prezentacji mogliśmy się zapoznać z nowym modelem karabinu również wchodzącym dopiero na półki  AE PRECISION HUNTER

Jest to dwutakt z napinaczem iglicy, co szczególnie predestynuje go jako broń do poszukiwania postrzałków. Model, który będzie przeznaczony dla nas, pod wpływem naszych uwag jest nadal modyfikowany. Właściciel sklepu Tomasz Pilarz, jako doświadczony przewodnik posokowca, bardzo dobrze rozumie nasze potrzeby w tym względzie. Wspólnie staramy się stworzyć model funkcjonalny, poprawiający bezpieczeństwo pracy na tropie i w dobrym stosunku jakości do ceny. Zainteresowani przewodnicy mogą bezpośrednio kontaktować się z załogą sklepu „SZÓSTAK” w Wieluniu i indywidualnie, pod własne oczekiwania  wybrać osadę broni z szerokiej oferty sklepu.

Podczas prezentacji w Bożejowie, AE PRECISION zrobił na wszystkich bardzo dobre wrażenie solidnym wykonaniem, bardzo płynnym działaniem zamka i ergonomicznym napinaczem iglicy.