Czas jesiennych konkursów i poszukiwań postrzałków

Rykowisko trwa, nadchodzi jesień, najpiękniejsza pora roku dla myśliwych.

Po wakacyjnej przerwie posokowce wracają do łowisk aby wykonywać swoją bardzo odpowiedzialną pracę.

Nadchodzi również czas jesiennych sprawdzianów dla posokowców w kraju i za granicą. Zachęcam przewodników posokowców do wzięcia udziału w konkursach posokowców na sztucznych ścieżkach tropowych. 

4 października po raz kolejny odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Pracy Posokowców w Orzechowie koło Olsztyna. W październiku odbędą się również regionalne konkursy posokowców w Opolu, Wejsunach k/Pisza, (ZO PZŁ Suwałki), Jeżewie (ZO PZŁ Bydgoszcz), Waliskach k/Nowego Miasta nad Pilicą (ZO PZŁ Radom).

18 października odbędzie się również tradycyjny Hubertus Spalski. Do zabezpieczenia poszukiwania ewentualnych postrzałków zaproszeni zostali przewodnicy z posokowcami z naszego klubu. Akces do pracy na Hubertusie zgłosili Łukasz Dzierżanowski, Wojciech Łażewski, Marcin Kunikowski, Grzegorz Sęk, Krzysztof  Wyleziński. Organizacją Hubertusa Spalskiego zajmują się Koledzy Zbigniew Skrzek i Jakub Rudziński.

Październik to również czas wyjazdu na zagraniczne konkursy posokowców na naturalnych postrzałkach.

Od 15 do 19.10 na Słowacji w rejonie Zvolenia odbędzie się kolejny XV Memoriał Fridricha Konrada. Klub nasz reprezentować będzie Andrzej Filipiak z FATA Vratna Dolina.

W skład komisji sędziowskiej wejdą Wojciech Galwas i Tadeusz Wójcik. Do wyjazdu szykuje się silna ekipa klubowa. Zapraszam wszystkich chętnych. Informację odnośnie uczestnictwa i zakwaterowania znajdziecie na stronie Słowackiego Klubu.

W dniach od 23 do 26.10. w Czechach, w rejonie Karlovych Varów odbędzie się:

„20. ročník celostátní soutěže barvářů ,,O putovní cenu ” s udělením titulu CACT a Vítěz ČR.
W tym konkursie weźmie udział Łukasz Dzierżanowski z DIABLO Zimny Trop. Skład komisji sędziowskiej zasili Marian Paweł Bocianowski. Informacje o tym konkursie znajdziecie na stronie Czeskiego Klubu.

Listopad to czas naszego Memoriału im. Ks. Benedykta Gierszewskiego.
W dniach 7 – 10 listopada w Borach Stobrawskich po raz IX spotkają się przewodnicy posokowców z klubów członkowskich ISHV. W tegorocznej edycji memoriału udział potwierdzili przewodnicy i sędziowie z Austrii, Czech, Niemiec, Słowacji, Szwajcarii i Węgier. Jak widzicie miejsc dla przewodników z Polski nie zostało wiele, a chęć udziału zgłosiło sporo osób. To chyba jedyny w Polsce i nieliczny w Europie konkurs psów myśliwskich w którym wezmą udział reprezentanci tak wielu państw. Zapraszam do wzięcia udziału w koronie i obserwowania prac czołówki europejskich posokowców. Niestety baza noclegowa w Bogacicy jest zbyt skromna aby pomieścić wszystkich chętnych. W okolicy jest jednak wiele gospodarstw agroturystycznych o dobrym standardzie i przystępnych cenach. O ich lokalizacji dowiecie się u Macieja Kopcia.

Informacje o Memoriale znajdziecie na naszej klubowej stronie.

Oprócz tych prestiżowych imprez czeka nas codzienna, żmudna ale chyba najbardziej satysfakcjonująca praca w łowiskach. Pamiętajcie o dokonywaniu dokumentacji z wykonywanych prac aby po zakończeniu roku przesłać z nich sprawozdanie do klubu.

Życzę Wam jak największej skuteczności w poszukiwaniu postrzałków i odniesienia sukcesów na konkursach.

 

Poplątania otoków!

Wojciech Galwas